HLAVNÁ STRANA
ARCHÍV
E-SHOP
REKLAMA A IKONY
ČO SME CHCELI
PETÍCIE ZA PC
HĽADANIE
FÓRUM
REDAKCIA

 
 
 
 

OFICIAL INFO
PRVÉ INFO O PC
HARDWARE NÁROKY
RECENZIE
ZAUJÍMAVOSTI
NÁVODY
MULTIPLAYER
NICOV ŽIVOT
PRÍBEH V HRE
ZOZNAM MISII
CHEATY
POSTAVY V HRE
INGAME INTERNET
POLÍCIA
DOPRAVA
TIPY A POSTREHY
ENGINE EUPHORIA
PS3 COLLECTOR
VYDANIA HRY
TRAILER
GAMEPLAY
PATCH INFO
INFO O SLOVENČINE
XBOX 360 NEDOSTATKY
AJ INÉ ONLINE HRY

 
 
 
 

WALLPAPER
SCREENSHOTS
SCREENY EF LC
ARTWORKS
NEDOSTATKY
COVERS
SKENOVANIA
OBRAZOVÉ DETAILY
FANÚŠIKOVIA
INÉ

 
 
 
 

TRAILERS
GTA FONTS
WIN XP STARTUP
OSTATNÉ

 
 
 
 


 
 

 

 
 
 

 

 

kúpiť hru

GameExpres.sk

 
 
 
Meno: Grand Theft Auto IV  - Žáner: Akčné, Adventúra - Vývojár: Rockstar North Rockstar Toronto - Vydavateľ: Rockstar Games - Dátum vydania: Dec 2, 2008 - Jazyky: English, French, Italian, German, Spanish
Ochrana: SecuROM™
 
 
 
Slovenčina do hry
gta inside
ABCgames.sk ...
 Need for Speed UnderCover

MUVI.sk - film magazín
Zaujimavosti.net
TOP5 rebríčky
ZN.SK magazín

 
 

 

 

 
Oficiálne Informácie a potvrdené správy
Oficiálne informácie, alebo informácie také, ktoré sa dajú pokladať za skoro oficiálne, vierohodné a podobne. Čím viac sa približujeme k termínu vydania hry, máme vyjadrení viac a viac. Ale ja po vydaní hry sa dočkáme ešte mnohých vyhlásení a správ. V čase nepotvrdenia PC verzie by sme uvítali asi najviac práve správu o PC verzii...Že?
 
 
 
Aprílové malé zhrnutie faktov...
- Asi najdôležitejší fakt pre konzolových hráčov je dátum vydania hry - 29th Apríl 2008
- dátum platí pre všetky krajiny sveta
- väčšina informácií o hre je potvrdených a zverejnených na tomto webe
- veľké protesty pri vydaní hry od právnikov a politikov utíchli a nepriniesli žiadne
  zásadné zmeny v obsahu, či distribúcii hry, ktoré pôvodne najväčší odporcovia chceli
- doteraz vyšli 4 oficiálne trailerové ukážky s pár dodatočnými. Štvrtý je vraj posledný.
- doteraz nevyšlo žiadne oficiálne potvrdenie PC verzie hry.
- TakeTwo pod seba chcelo prebrať EA, všetky ďalšie ťahy sú v jednaní.
- Reklamná kampaň na hru GTA4 naberá obrátky ako pri veľkých filmoch Hollywoodu

- Taktiež oficiálny obal by mal mať podobu toho na obrázku nižšie. Official Cover

OFFICIAL COVER FOR GTAIV game from GTAIV.eu 

 
  
 
Novinky pred koncom júla...
Pred koncom júla sa opäť objavili nové zaujímavosti a detaily z hry. A keďže mnoho fanúšikov si zakladá práve na informáciách tohoto typu, treba im vyhovieť. Kolegom z jednej nemenovanej GTA IV stránky chcem poďakovať, že zmazali články, ktoré pobrali odtiaľto a ticho vložili na svoj web, a teraz už k sľúbeným novinkám.
 
Pri rozlohe a možnostiach, ktoré už z doterajších popisov sú zreteľné je už myslím samozrejmosťou potvrdenie dodatočných misií, možností zárobku a zábavy. Automaty niekde v kúte baru, gulečník v zafajčenom pajzli, či iné prácičky po mimo. Aj na ne sa bude klásť veľmi silný dôraz v samotných misiách a budete si ich kedykoľvek môcť súťažne zahrať aj mimo misie len tak. Občas nejaký ten prevlek, kostým a úloha slušného blbečka s kravatou, alebo nafingovaného opravára, ktorému otvára väčšina z nás, lebo len opravári vo filmoch vraždia a pripravujú sprisahanecké plány.
- Prvé zbrane, ktorých sa dočkáme v hre budú nejaký ten nôž, klasická 9mm a samozrejme už niečo trochu rýchlejšie "tatatatata" ako Mini-gun a SMG. V tejto hre bude vraj možné použiť aj dosku, alebo kus dreva na spravenie nejakej tej hrče protivníkovi, takže drevom nebudete obmedzení len na pálku, ak vôbec v hre zostane.
- Úloha odpočinku, venovaniu sa telu, strava a aj pohyb budú mať dopady na fyzično a psychyčno :-P nehovoriac o tom, že Niko bude pri boji môcť byť aj oslabený čo sa prejaví na hraní a jeho pohybe.
- V rodnej ruskej krajine mu šiel dobre box, takže si v tmavých uličkách snáď poradí dobre.
- Čo sa týka áut a ich detailov, je sa na čo tešiť. Ich krádež nebude len o tom, prísť, otvoriť, nasadnúť a ísť. Bol by to blbec, čo by nechal v takom meste auto s kľúčikmi a ešte odomknuté. Takže s tým sa bude musieť hráč vždy popasovať. Takže najskôr vybiť okienko a až potom si otvoriť dvere.
 

Naetoo 21. 07 .07

 
 
  
 
Info z GameTM
po prvom júlovom víkende sa opäť niečo nové našlo, čo by vás mohlo zaujímať. Americký časopis GamesTM, ktorý už nejaký ten rok je na trhu herných časopisov a tentoraz sa mu podarila dobrá vec, priniesol exkluzívny článok o GTA4, ktorého demo si mohli niektorí vybratí redaktori zahrať, vyskúšať, skritizovať, pochváliť. Na ponuku Rockstars sa nedalo povedať nie a aj keď by sa na testovačku pustili najradšej všetci, pár z nich bolo viac "GTAchtivých" a do júlového čísla toho nahádzali okrme pocitov a dojmov mnoho. Okrme iného ak máte možnosť sa k číslu dostať, nájdete v ňom dobrý článok ku hre Bioshock, kde sa autor pekne pozrel hre na črievka a  v časopise je aj zopár zaujímavostí k novému Splinter Cell a niečo o StarCraft 2, k čomu som sa ešte nedopracoval... čo je však pre nás dôležité, sú nové fakty o GTA IV:

- Pri deme sa mohli redaktori pohybovať len v jednej časti mesta no i tak mala táto časť veľké plusy a nebolo vôbec cítiť že by niekto bol priestorovo obmedzený. Rozhľad a viditeľnosť na výškové budovy, či len na druhú stranu priamej ulice boli výborne spravené, čo znamená že vlastnosti PS3 sú pekne využité, pre prípadnú PC verziu potom riadna sekanica. V meste je mnoho detailov, ktoré by ste ani nečakali, že v hre uvidíte. Rozhodne sa odporúča niekedy len postáť na mieste a sledovať okolie, ľudí a ich chovanie. Reakcie ľudí na okolie a podobne. Ľudí však na ulici nie je toľko, aby sme mohli hru skutočne považovať za kópiu skutočných ulíc. V reálnom živote nájdete na týchto uliciach v New Yorku masu ľudí, v hre je trochu prievan a ľudí pomenej.  
- Hra zrejme nebude mať kamenné obchody, kde si kúpite zbrane. Samozrejme na veľkosť dema sa to nedá celkom vylúčiť, no z hranej a vyskúšanej časti si Niko mohol zadovážiť zbraň telefonicky, a po dohode kde čo a za koľko sa stretol s prekupníkom a dostal čo chcel. Ale iste bude misia, kde sa dohoda bude konať a skutky budú krvavejšie... Nevylučuje sa nejaká tá kreditka počas hry a možnosti jej použitia.  
- Pozor novinka. v GTA bude internet. Ten bude Niko potrebovať aj ku misii, keď sa bude vydávať za záujemcu o voľné pracovné miesto v právnickej firme. Nafingovaný životopis a odporúčania s oblekom z drahého obchodu potom spravia dojem vážneho uchádzača o miesto až do momentu kedy uchádzať predierkuje hlavu prijímateľovi - právnikovi - obeti objednanej vraždy. Potom sa treba vypariť z miesta činu a to najlepšie nepozorovane. No v budove takéhoto typu o nepozorovanosti nemôže byť reč, takže na tvrdo sa prestrieľať von.
- Mnoho častí, úloh, etáp v hre bude tvoriť telefonický kontakt. O účte, obmedzení signálu, výpadku či poruchy a obmedzení hovoru vybitou baterkou a podobne nebola síce reč, ale čo my vieme, možno aj na to mysleli, keď už na iné detaily brali ohľad.  
- Bezhlavé porušovanie zákonov, vraždenie bez rozmyslu a krádeže áut na každej ulici jedným a tým istým človekom, beštiou, ktorej robíte tlačidlami a svojimi chúťkami radi zlé meno v celom meste.... tomu už odzvonilo. Gta IV už berie ohľad na bezpečnosť ľudu a polícia si svoju prácu berie svedomito vážne. Ak spôsobíte niekomu zranenie, či radšej smrť, a zostali svedkovia, či obeť prežila, budú vás hľadať, ktokoľvek zavolá políciu. V okruhu kde sa čin stal sa musíte vytratiť a najlepšie niekam ďalej mimo okruh, ktorý vidíte po čine na mape. Ak vás však mimo neho niekto spozná ako násilníka z neďalekého mesta, pozor na to. Ľudia si vás môžu pamätať aj pár misií neskôr. veď kto by si nepamätal toho hajzla čo vám ukradne auto a ešte sa na vás pozrie takými vražednými očami že?...
- Pri čítaní na zahraničných serveroch som sa dozvedel aj o misii, ktorej sa v rovnakom časopise venuje zopár riadkov, len osobne som sa ku konkrétnej časti článkov nedostal. V misii šlo o získanie pamäťovej karty. Smaozrejme nie po dobrotky, ke´dže po dobrotky by ju už dávno dal jej pravému majiteľovi. A kedže cieľ misie je práve v dave ľudí a nájsť ho je problém, postačí mu zavolať na mobil a potom čo Niko uvidíte komu telefón zvoní a kto ho ide zodvihnúť, vie kam a za kým má ísť. Potom zostane už len utiecť a to čo najrýchlejšie a čo najďalej, lebo aj medzi ľuďmi sa nájdu osamelý notorickí hrdinovia snažiaci si dokázať svoju dôležitosť a nejaký sa po vás môže pustiť.

 
 
 

Official info - celkové zhrnutie - už zo známych faktov
- Bola potvrdená väčšia voľnosť kamery.
- Ľudia na uliciach na seba pokrikujú a hovoria do telefónu
- Keď nakloníte analogový joystick vľavo, tak sa Nico v tom smere vďaka Euphoria engine nakláňa.
- Keď Nico zabudne vypnúť motor a vystúpi z auta rádio stále hraje.
- Broker je chudobná štvrť a je tam vraj neopakovateľná atmosféra.
- Sú tu tiež bezdomovci a keď je zima tak sa zhromažďujú okolo ohňa- žeby ročné obdobia?
- Nesmierne dôležité bude aj nadväzovanie vzťahov.
- Všetko v hre bude súvisieť so všetkým- viac dôsledkov za vaše činy.
- Na veľa stenách v meste sú graffity.
- Broker vyzerá dosť zapadlo a staro.
- V hre budú vysoké následky za vaše činy, napr. po zatknutí do nebude len pokuta 100 dolárov.
- Dosť dôležité budú vzťahy s rôznymi osobami a keď požiadate o pomoc jedného, tak ten druhý vám už pomôcť nemusí.
- Realistické súboje bez zbraní, budeme môcť vraj zhadzovať protivníkov zo schodov a striech.
- Keď niekoho strelíme do nohy bude sa pomalšie pohybovať a keď niekoho strelíme do ruky nebude môcť strieľať.
- Boti budú predpokladať podľa vašich pohybov čo spravíte a podľa toho reagovať, keď sa ku nim blížite pomaly, kľudne vám dajú headshota z diaľky.
- Keď vás zrazí auto, tak to bude veľmi realistické. Všetko bude závisieť na tom akým pôjdete smerom alebo ako rýchlo -to sa potom odrazí na zraneniach.
- Keď vytiahneme zbraň, dav ľudí sa snaží čo najviac rozptýliť a oddialiť.
- Tráva rastie spomedzi chodníkov a dlaždíc.
Keď zrazíte chodca budete zato niesť oveľa väčšie následky. To je spojené s Euphoria enginom, ktorý dotyčného realisticky zabije.
- Nico pomocou mobilu bude môcť komunikovať s ostatnými osobami, a to aj počas misie. Napríklad keď budeme potrebovať od niekoho pomoc.
- Po zemi sa budú povalovať fľaše od piva a rôzne odpadky.
- Na začiatku hry bude veľký loading, aby potom nemusel byť napríklad pri vchádzaní do interiéru.
- Bude sa môcť meniť Nicovi oblečenie.
- Nebudú sa tu vraj môcť kupovať nehnuteľnosti a rôzne budovy ako vo VC a SA. Vraj tu nejde o to byť KING.
- Liberty City bude nakoniec možno rozlohovo väčšie ako San Andreas.
- Unikátne skoky a rôzne také blbosti v hre možno budú a možno nie.
Nič ešte nieje isté.
- Budú 4 rôzne spôsoby ako ukradnúť auto! Dobré čo?
- Existencia gangov v LC je oficiálne potvrdená.
- Chodci nosia tašky so zeleninou, telefonujú a divne po Nicovi zazerajú.
- Na začiatku dema Nico v noci ukradne auto. Jeho reflektory svietia do diaľky a ich svetlo reaguje na každý pohyb auta. Že vraj to vyzerá ako nejaká scéna vystrihnutá z filmu. Bolo podotknuté, že auto ide približne 35 Km/h. Možno sa dočkáme tachometru.
- Pri kradnutí stojaceho auta Nico najskôr rozbije sklo a potom ho zvnútra otvorí.
- Rockstar dodáva, že nie každé auto pôjde tak ľahko ukradnúť. Je pravdepodobné, že polícia ukradnuté auto pozná. Možno podľa toho rozbitého okienka.

Napísal: Paparazzi pre zdroj: gta4.wz.sk

 
  
 

Novinky z oficiálnych rúk..
O štvrtom diely GTA IV už vieme nejakú dobu a ďalšie vzácne informácie má playthree.net Ak ma neklame zrak tak hra je hotová na 66% čo sa mi zdá dosť málo k novembrovému termínu, ja si myslím že sa ukáže skôr na začiatku nového roku, ale späť k oficiálnemu infu. Čo sa týka New Yorku tak je najväčšie aké kedy autori urobili a je aj najdetailnejšie čo dokazuje známy trailer. Celé územie je ale menšie ako v GTA: SA, ale za to bude prepracovaný Centrál Park a ako som povedal mesto bude detailne. Netreba obrovské územie, ale obrovské detaily. V minulom diely vedel konečne hlavný hrdina plávať a poriadne šprintovať a tu bude Nik konečne môcť aj liezť po rebríku, len sa čudujem že ich to napadlo až teraz. Bojový systém bude trochu v rovnakom štýle ako v Godfatherovi a kamera nebude pri bitkách šialiť. Zlepší sa aj mierenie a streľba zo zbrane. Aké budú v hre soundtrucky sa presne nevie, vie sa len to že bude obsahovať východoeurópske rádio. S GTA IV to zatiaľ vyzerá dobre a je vidieť že sa vývojárom darí, len ma mrzí že o PC verzií nepadlo ani slovo. Ale sklamali by veľa hráčov ak to nebude na PC tak predpokladám že po konzolovej verzií príde na svet o polroka PC verzia.

 

 Naetoo 13.05.07

 
 
  
 

Nejaké to info z príbehu a hry z apríla...
     Internetom sa rozletelo niekoľko údajov, ktoré môžeme pokladať za isté. Pre začiatok niečo z príbehu:
Hlavný hrdina, o ktorom sme už hovorili v staršej správe prichádza do Ameriky aby okúsil bezstarostný život. Jeho vlastný bratranec ho nalákal na vidinu vykladania nôh na stôl a pečených holubov rovno do úst. Nebolo však všetko tak ako písal bratranec. Ten sa sám topí v dlhoch a problémoch a Mikovi, nášmu hrdinovi hrozí podobný osud. V hre sa obráti situácia kedykoľvek proti vám. Autori sľubujú prepracovanú hru, absolútne chaoz... ale ten príjemný chaoz kde vopred neviete čo ako kedy s kým.
     Tu ste v reálnom svete, teda takmer v reálnom svete. V mestečku Liberty City. Trochu okrášlenému pár budovami slávneho New Yorku.Engine Euphoria, ktorému sa na tejto stránke podrobne venujeme, dáva na sebe poznať vylepšené prvky, hra skutočne bude bezkonkurenčnou hrou. Efekty okolia, predmetov a ich vzťahov voči okoliu, ľudia na ulici, tlačenica na prechodoch, ľudia sa snažiaci niekam dostať, prípadne čítajúci noviny, vrážajúci do samých seba,.... čo ak zaprší?
      Tí čo majú dáždnik, si ho vyberú, alebo že až do takých detailov nezájdu výrobcovia? U GTA IV skutočne ďakajme čokoľvek.Dokonca sa objavili informácie o XBOX360 deme, ktoré však slúži len na prezentačné účely a je chránené určitými prostriedkami aj pre prípady zneužitia. Prísne strážená vec, ako inak... vy by ste si ho nestrážili? Informácie o tom, čo nový diel GTA obsahuje sú teda dobre vzácne a zatiaľ ich odhaľujú len niektoré z časopisov, ktoré mali to šťastie stať sa takto známymi na celom svete. Dobrá reklama, nemyslíte? .

 

 Naetoo  01.05.07

 
 
  
 
 

Novinky ohľadom GTA
Na jednom anglickom webe som našiel nové informácie o GTA 4. Tieto informácie zrejme vychádzajú z obrázkov, preložil som (Marty) anglický text do slovenčiny:

 • hlavnou postavou je Niko Bellic.

 • hra bude obsahovat Multi – player, ale ešte niesú uvedené detaily, nebude to MMO.

 • Hra sa začala vyvíjať od roku 2004.

 • Variácie terénu zapríčinené animáciou chôdze sa zmenia. Fyzika sa zmení a pohyby osôb budú omnoho realistickejšie.

 • Liberty City je jediná oblasť v hre.

 • V demu ktoré editori magazínu videli neboli žiadne lietadlá na oblohe, a vyzerá to tak, že ani nebudú v hre. Ostatné formy leteckej dopravy nemusia byť výnimkou.

 • Budova MetLife dostala pomenovanie Getalife, Socha Slobody sa volá „socha šťastia“ (po ang. Statue of happiness), DUMBO (Down Under the Manhattan Bridge Overpass)- Manhattansky most sa volá BOABO (Beneath the Offramp of the Algonquin Bridge Overpass)- to je asi nejaký most Algonquinu.

 • V GTA4 R* prerobil mestá v okolí New York a New Jersey. V GTA svete sa Brooklyn premenil na Broker, Manhattan na Algonquin, Queens sa volá Dukes, Bronx je Bohan a New Jersey sa stalo Alderney.

 • Veľkosťou je menšie ako GTA SA, ale nieje tam tak veľa prázdnych a neobývaných miest ako napr. púšť. Je vybudované kopou svetových architektonických krás, slnečnými vežami a extra neobyčajnými prechádzkami životom.

 • Niko Bellic-ov domov je vo východnejšej Európe, a možno by nikdy necestoval do Liberty City nebyť jeho bratranca Roman-a. Išiel tam pretože dostával emaily od bratranca typu: „Americký sen sa stal skutočnosťou“; „Mám dve ženy“; mám štrnásť športových áut“. Bellic tomu uveril... (táto časť textu sa mi nezdá, zjavne si už začal autor anglického textu vymýšlať).

 • Bellic je „silnejšia nátura“, zatiaľ čo Roman je „priateľský vtipkár“.

 • Príbeh ponúka veľa rozličných ciest. R* dáva ľudom viac slobody, viac možností a viac vcítenia do ich cesty. Štruktúrovo je príbeh trochu odlišnejší od predošlých hier

Aké sú tieto informácie dôveryhodné ? To sa zatiaľ nevie, tie obrázky vyzerajú byť reálne, z toho textu som pochopil asi toľko, že ich získali nejaký editory z magazínu, ktorí videli demo. V tom článku môže byť niečo pravdivé, no niečo z toho môže byť len dohad anglického autora...

- preložil pre GTAIV.eu  MARTY z webu, uvedeného v úvode

 
 
 
 
Čo je isté a oficiálne...
Čo vieme stopercentne, a dá sa povedať oficiálne?
Áno, niečo by sme vedeli. Všade kde sa len dá, sa tvrdí o hlavnom predstaviteľovi rusovi. Tak, ako som dávnejšie rozprával s adminom jedného webu že to iste bude niečo s Moskvou, nebol som až tak pravdou ďaleko. Aj keď postava vyzerá ako rus, stále môže byť aj ukrajinec, dokonca aj trochu svetlejší arab, ale verme preto že je skutočne rus.
      Tak, ako kedysi v 18 až 19 storočí človek prichádzajúci do New Yorku z diaľky z paluby videl sochu slobody a týčiace sa mrakodrapy do výšin, očakával zmenu. Nový život v novom svete. Všetci, čo prichádzali do Ameriky, ich prvý krok na americkú súš bol v New Yorku, a tak sa deje aj tu. Starý ošarpalý New York bez dvojičiek bolo poznať už z úvodu videa, záber na Sochu slobody túto mienku len potvrdil. Takmer symbolicky hlavná postava prichádza z prístavu a pohľadom otočeným na mesto sa mu má v hlave odohrávať zmes očakávania, chutí a plánov.
      A môžeme sa púšťať do hry. Prvé momenty budú o spoznávaní hry a sveta, v ktorom sa budete, verte tomu či nie, celé skutočné dni až mesiace pohybovať. Následne príde moment keď získate možnosť nadobudnúť malý rešpekt, aspoň minimálnu moc, aby ste sa príliš dlho necítili ako absolútny chudák. O tom, že pôjdete cestou zlou a skazenou, o tom nemôžeme pochybovať. Veď riskovalo by Take-Two a celé meno Rockstars hanbu, že nie je hra dostatočne krvavá? Posledné dohady a informácie hovoria o výbere cesty, ktorou v hre pôjdete. Tá dobrá, kde sa má ževraj hráč vybudovať slušnou prácou a dodržiavaním zákonov aj v reálnom živote trvá sakramensky dlho. Ale tá zlá, to je tá, na ktorú sa teší väčšina, ak už by šlo o charakter hrania. Veď asi len v GTA sa dalo vyzúriť na hocičom, trebárs aj na chodcoch po niekoľko násobnom zrazení a vyliečení. Ak už má byť hra naozaj aj s dobrými vlastnosťami, tak nech je hlavná postava dvojakej tváre. Cez deň dobrák a cez noc zloduch a mafián. Vtedy so vybuduje skutočnú moc, aj tou dobrou aj zlou stranou.
Na isto vieme aj to, že hra bude pre PS3 a vychádza 16 októbra 2007. Potvrdené je aj XBOX360. PC nikto nepotvrdil ani nevyvrátil - zatiaľ.
      A bohužiaľ, naisto vieme aj o vysokej nárokovosti, ak by šlo teda aj o verziu pre PC. Stačí sa pozrieť na video, a aj keby šlo o intro hry, samotná by sa nemala príliš odlišovať od videa, to by už sklamali mnohých.
 

 Naetoo 01.04.07

 
 
  


unsecured loan
secured loans
insure your home
buy to let


 

 
 

 

Naetoo © 2007-2008 Naetoo - Slovenciny.com
Prísny zákaz akéhokoľvek ďalšieho kopírovania a reprodukovania obsahu webu bez povolenia autorov, textovej, grafickej alebo inej súčasti, pre ochranu autorských práv.